michael jordan
menu chicago bulls multimedia inne o_stronie
licznik
Jesteś

osobą która odwiedziła stronę
od 27.XII.2001
buttony
Chcesz się wymienić buttonami?
Wyslij maila

megapliki.pl serwis koszykarski
belka
menu

<<< poprzedni artykuł następny artykuł >>>

Najlepszy zwód Micheala Jordana - fade away

michael jordan family
Tyłem do kosza.
Obrońca za plecami.
Zwód ramieniem w jedną stronę...

Odwracamy się tyłem do kosza. Jednym ramieniem robimy ruch, jakbyśmy chcieli w tę stronę zrobić obrót...

W tym samym momencie robimy obrót w drugą stronę, wybijamy się tak, by oddalając się od kosza jednocześnie obrócić się twarzą do niego. W najwyższym punkcie wyskoku, cały czas oddalając się od kosza, rzucamy. I jeśli jesteśmy Jordanem, trafiamy. Plum!

Tak wygląda "fade away jumper". Najbardziej zabójcza broń wprowadzona do NBA przez Jordana po jego powrocie do gry w marcu 1995 roku. Doprowadzona do perfekcji w latach następnych. Połączenie rzutu z wyskoku z obrotem, odchyleniem i odskokiem. Nie do zatrzymania przez obrońcę, który został zgubiony najczęściej już przez pierwszy ruch - zwód - ramieniem.michael jordan family
I wyskok, obrót, rzut.

W pierwszych latach kariery Jordan zasłynął przede wszystkim z fantastycznych wejść pod, a raczej nad kosz. W pełnym biegu wybijał się, mijał w powietrzu gąszcz rąk, nóg i innych części ciała rywali. Akcję kończył albo atomowym wsadem, albo eleganckim rzutem z najbliższej odległości. To był "Air" Jordan, który przeszedł do legendy.

Gdy w 1995 roku wracał do NBA, zmienił jednak styl gry. W wieku 32 lat nie mógł już tak bardzo dominować w powietrzu. Dlatego zaczął rzucać z półdystansu i dystansu.

Akcji tej - zwodu ramieniem, odskoku z obrotem, rzutu - Jordan podobno nauczył się... grając w baseball. W czasie wielotygodniowych obozów treningowych swojego zespołu Birmingham Barons często po godzinach, dla relaksu, grywał z kolegami - baseballistami w kosza. Nie chcąc zbytnio dominować w koleżeńskich meczach, a także z obawy przed kontuzjami, unikał finezyjnych wejść pod kosz. Bo tam słabi techniczni, ale silni fizycznie koledzy mogli mu po prostu zrobić krzywdę. Dlatego zaczął rzucać z dalszej odległości. I wypracował w ten sposób całą akcję - fałszywy ruch ramieniem, odskok, obrót, rzut. Przez następne trzy sezony właśnie w ten sposób zdobywał większość swoich punktów.

michael jordan fade away fadeaway
sonda
forum2
subskrypcja lista mailingowa
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowoœciach w serwisie, wpisz poniżej swój adres email.wyszukiwarka szukaj znajdz
ramka_dol Kliknij i nakarm głodne
dziecko z serwisem
www.MichaelJordan.pl
akcja pajacyk
ramka_dol
ramka_dol