belka
menu

Bulls wygrywają. Następni w kolejce Heat.
Dodał: Mariusz Dnia: 20 Apr 2006 Dział: Wydarzenia

toronto raptors W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Bulls pokonali we własnej hali drużynę Toronto Raptors 127-106 i zajęli 7 pozycję w konferencji wschodniej. W sobotę w pierwszej rundzie playoff, spotkają się z drużyną Miami Heat. Obie drużyny w rundzie zasadniczej spotkały się trzykrotnie, bilans 2-1 na korzyść drużyny z Florydy. Byki od początku kontrolowały przebieg spotkania.

Pierwszą kwartę rozpoczeli serią 10-2, którą do końca meczu nie udało się zniwelować drużynie Raptors. Początek drugiej kwarty to również popis Byków i kolejna seria, tym razem 11-1 co dało prowadzenie Bykom 45-24, schodząc do szatni prowadzili 68-58. W trzeciej kwarcie również nic sie nie zmieniło, trafili 14 z 22 rzutów z gry a jej bohaterem został Ben Grodon, który w tej części gry zdobył 14 punktów.

Chicago w całym meczu może pochwalić się wysoką 54% (49-90) skutecznością rzutów z gry dla porównania zespół z Toronto miał zaledwie 33% (33-94) skuteczności. Nie tylko pod tym względem byli lepsi od rywali wygrali również walkę na tablicach 57-40.

Najlepszym Bykiem jak zawsze był Ben Gordon, który trafił 11 z 17 rzutów z gry (24pkt.) i miał 7 asyst i 6 zbiórek. Kirk Hinrich zakończył mecz z dorobkiem 17 oczek, 10 asyst i 7 zbórek. Dobrze zagrali również: Luol Deng (21, Andres Nocioni (14pkt. i 11zb.)

Zdobyte 127 punktów w tym meczu jest najlepszym wynikiem osiągnietym w rundzie zasadniczej przez drużynę z "Wietrznego Miasta". Który po raz drugi z rzędu zagrają w playoff.

W drużynie Raptors najlepiej zagrali: Peterson Morris i pierwszoroczniak Charlie Villanuev, każdy z nich zdobył po 29 punktów. Niestety nie wystarczyło to i Ich drużyna przegrała 12 z 13 ostatnich gier.

"Nie chciałem zakończyć sezonu tak wcześnie" - powiedział Villanueva "W przyszłym roku wrócę i będę gotowy, nie będę już debiutantem. Nauczyłem się dużo w tym sezonie, był to ciężki rok."