belka
menu

Preseason: Bulls ponieśli trzecią porażkę...
Dodał: Air Dnia: 24 Oct 2007 Dział: Wydarzenia

Dallas Mavericks pokonali Chicago Bulls po ciekawym pojedynku 96:88 w preseason. Była to 3 porażka Byków w sezonie przygotowawczym. Do zwycięstwa zespołu Marka Cubain'a przyczynili się Josh Howard, Jason Terry i Devin Harris. Odpowiednio 19, 16 i 13 "oczek". Ten pierwszy niestety musiał opuścic parkiet w trzeciej kwarty z powodu kontuzji. To jednak nie powstrzymało Mavs przed wygraniem meczu.
Bulls grali bez Luol'a Deng'a.

Po stronie pokonanych najlepiej zaprezentowali się rezerwowi: Thabo Selfosha, Joakim Noah, Thomas Gardner oraz Tyrus Thomas.

Po raz pierwszy w preseason wystąpił Ben Gordon. Wcześniej nie obrońca z numerem #7 nie rozegrał żadnego meczu z powodu kontuzji.
W ciągu 15 minut zdobył 6 punktów, 2 zbiórki i zaliczył jedną asystę.

Dallas prowadziło 30-25 po pierwszej kwarciej, w której Howard zdobył 10 punktów, na 100% skuteczności z linii rzutów osobistych.

Jego 15 punktów oraz 12 Harrisa pomogło graczom z Dallas wyjśc na prowadzenie 57-45 po pierwszej połowie. Główną tego zasługą była fenomenalne skutecznośc na linii osobistych, oraz częste gwizdanie fauli graczom z Chicago. Dla porównania po pierwszej połowie Dallas 19-23 (35-43 w całym meczu), Bulls 7-14 (15-26).

Mavs'i prowadzili nawet 25 punktami w trzeciej kwarcie, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Był to ich 8 mecz w preseason.

"Bykom" pozostał jeszcze jeden mecz w preseason. W czwartek zagrają przeciwko Milwaukee Bucks. Sezon regularny rozpocznął 31 października w meczu przeciwko New Jersey Nets, którzy wygrali ostatni mecz z Boston'em Celtics 82-71 (3-1).